Komitet Założycielski - Stowarzyszenie

Miejsce dyskusji mieszkańców na wszelkie tematy związane z Królestwem Skarlandu.
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 151
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Komitet Założycielski - Stowarzyszenie

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert de Catalan pisze: 18 cze 2022, 7:07
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 17 cze 2022, 17:18 Norbert, pełna zgoda - myślę jednak że do założenia stowarzyszenia można poprosić nawet swoich znajomych. Członek - Założyciel staje się z miejsca Członkiem Zwyczajnym i w każdym momencie może z takiego stowarzyszenia wystąpić. Temat do przedyskutowania. Mnie bardziej chodziło o to, że to pozwala na stworzenie miejsca dzięki któremu możemy się poznawać, dyskutować i rozwijać nasz projekt. Nic mniej, nic więcej.
Od poznawania się są zjazdy mikronacyjne - najbliższy w lipcu (chyba dobrze pamiętam), na który o ile bóg MPK pozwoli zamierzam się udać :D Stowarzyszenie zakładane przez osoby z po za środowiska? Średnio to widzę... Po za tym ze Skarlandu do Łodzi jest pociąg ;)
Dokładnie o tym piszę! Norbert, osoby z poza naszego środowiska to mogą być nasi bliscy. Powtórzę po raz kolejny. Miałem tutaj na myśli tylko i wyłącznie Stowarzyszenie, które podtrzymywało i rozwijało tradycję Królestwa Skarlandu. To była w zupełności luźna propozycja, która na pewno wymaga dyskusji.
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Norbert de Catalan Stempel
Król
Król
Posty: 1483
Rejestracja: 25 mar 2020, 14:10
Lokalizacja: Valencia
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Odznaczenia

Re: Komitet Założycielski - Stowarzyszenie

Post autor: Norbert de Catalan »

F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 19 cze 2022, 22:47 Dokładnie o tym piszę! Norbert, osoby z poza naszego środowiska to mogą być nasi bliscy. Powtórzę po raz kolejny. Miałem tutaj na myśli tylko i wyłącznie Stowarzyszenie, które podtrzymywało i rozwijało tradycję Królestwa Skarlandu. To była w zupełności luźna propozycja, która na pewno wymaga dyskusji.
Do podtrzymywania i rozwijania tradycji Królestwa Skarlandu nie potrzeba realnego stowarzyszenia. Bardziej by przemawiała do mnie idea stowarzyszenia promującego mikronacje jako całość a nie zajmującego się jedną mało aktywną mikronacją jaką bez wątpienia jest Królestwo Skarlandu - po prostu nie widzę ani sensu tworzenia takiej organizacji ani jak miało by wyglądać jej codzienne życie.

Bez tworzenia stowarzyszenia można również podejmować wewnętrzne działania zmierzające do jak to ująłeś podtrzymywania i rozwijania tradycji. Można też będzie prowadzić realne spotkania np. Generalitatu, zjazdy, dyskusje na żywo na facebooku etc. etc. ale większość działań można prowadzić wirtualnie
Obrazek
(-) Norbert I de Catalán
Jego Królewska Mość Król Skarlandu, Agurii, Aztec, Białogóry, Estelli Wschodniej i Francji, Wielki Książę Rotrii
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
F. hr. Vazquez de Saavedra Stempel
Hrabia
Hrabia
Posty: 151
Rejestracja: 25 mar 2020, 17:28
Kontakt:

Medale Pamiatkowe

Re: Komitet Założycielski - Stowarzyszenie

Post autor: F. hr. Vazquez de Saavedra »

Norbert de Catalan pisze: 20 cze 2022, 16:57
F. hr. Vazquez de Saavedra pisze: 19 cze 2022, 22:47 Dokładnie o tym piszę! Norbert, osoby z poza naszego środowiska to mogą być nasi bliscy. Powtórzę po raz kolejny. Miałem tutaj na myśli tylko i wyłącznie Stowarzyszenie, które podtrzymywało i rozwijało tradycję Królestwa Skarlandu. To była w zupełności luźna propozycja, która na pewno wymaga dyskusji.
Do podtrzymywania i rozwijania tradycji Królestwa Skarlandu nie potrzeba realnego stowarzyszenia. Bardziej by przemawiała do mnie idea stowarzyszenia promującego mikronacje jako całość a nie zajmującego się jedną mało aktywną mikronacją jaką bez wątpienia jest Królestwo Skarlandu - po prostu nie widzę ani sensu tworzenia takiej organizacji ani jak miało by wyglądać jej codzienne życie.

Bez tworzenia stowarzyszenia można również podejmować wewnętrzne działania zmierzające do jak to ująłeś podtrzymywania i rozwijania tradycji. Można też będzie prowadzić realne spotkania np. Generalitatu, zjazdy, dyskusje na żywo na facebooku etc. etc. ale większość działań można prowadzić wirtualnie
Twoje propozycje są bardzo ciekawe i interesujące. Uważam, że powinniśmy się im przyjrzeć. To co zaproponowałeś na pewno pozwoliłoby w znaczy sposób nie tylko na ożywienie Królestwa Skarlandu, ale także na wyniesienie go na kolejny, wyższy poziom. Jestem zdania, że powinniśmy się temu projektowi przyjrzeć podczas kolejnego posiedzenia Kortez Generalnych!
Francisco Vazquez de Saavedra
1. Przewodniczący Generalitatu Królestwa Skarlandu - od 27 marca 2020 r.
Przewodniczący Rządu Federalnego Królestwa Skarlandu - od 27 listopada 2013 r. do 15 stycznia 2014 r.
2. Przewodniczący Inicjatywy Obywatelskiej Ocalenia Narodowego - od 19 lipca do 26 listopada 2013 r. Członek IOON - od 16 czerwca 2013 r.
Przywódca manifestacji obywatelskiej z dnia 17 czerwca 2013 r.
Autor "Carta Abierta" - listu otwartego skierowanego do członków IOON
Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rynek Główny Plaza Mayor w Walencji”